O NAS

Witamy w przedszkolu, które jest przepełnione zabawą, nauką, radością, szacunkiem i wielką miłością.

O68Z3N0
Odtwórz wideo

Dlaczego stworzyłyśmy to miejsce?

Odpowiedź jest prosta – Dla nas dzieci są najważniejsze.
Od zawsze wiedziałyśmy, że nasza przyszłość będzie związana z dziećmi i opieką nad nimi i ich rozwojem. Dzięki naszej pracy umocniłyśmy się w przekonaniu, że zawsze warto wierzyć w marzenia oraz dążyć do ich realizacji.

Nasze przedszkole Receptorek jest owocem wieloletnich wysiłków o zbudowanie jak najlepszego miejsca dla dzieci.
Na założenie placówki namówili nas Rodzice naszych podopiecznych z Poradni, z którymi prowadziłyśmy terapię i turnusy rehabilitacyjne.
To dla nich stworzyliśmy miejsce, w którym mogą poznawać świat bez pośpiechu i presji. Pracujemy, by zapewnić najmłodszym jak najlepsze możliwości rozwoju, pomóc odkryć ich talenty, umiejętności i zainteresowania oraz rozwinąć ich kreatywność. Celem było stworzenie miejsca, gdzie terapia nie jest obowiązkiem, a częścią zabawy.

Dzieci są zadowolone i dlatego przebiega ona skutecznie i bezproblemowo. Najmłodszych trudno zmusić do nawet jednej godziny logopedii dziennie, a u nas takie zajęcia odbywają się codziennie po kilkanaście minut u każdego terapeuty począwszy od integracji sensorycznej , gdzie ćwicząc na platformie z powodzeniem możemy powtarzać i utrwalać zalecenia od logopedy wiodącego czy też na zajęciach rewalidacyjnych a na podstawie programowej kończąc. To idealne warunki do tego, aby cała kadra placówki wspólnie pracowała nad rozwojem dzieci.

Zdaniem naszej mentorki Marii Montessori każde dziecko jest wyjątkowe. Ma swoją osobowość, własny rytm życia, specyficzne cechy i ewentualne ograniczenia.

Dlatego też wybraliśmy pedagogikę Montessori, która pomaga rozwinąć skrzydła nie tylko w pełni zdrowym, uzdolnionym dzieciom, ale także tym z różnymi problemami zdrowotnymi. Nasza integracyjna placówka zapewnia bezpieczne warunki do rozwoju i nauki dzieciom niezależnie od ich możliwości poznawczych.

Aby stworzyć jak najlepsze warunki rozwoju dla dzieci współpracujemy z różnymi instytucjami, niekiedy dzieląc się również naszymi doświadczeniami.
W trosce o Państwa dzieci zatrudniamy nauczycieli jak najlepiej przygotowanych, mających nie tylko wymagane przepisami wykształcenie pedagogiczne, ale też kursy specjalistyczne i podwójne kwalifikacje łączące nauczyciela z terapeutą. Dokładamy wszelkich starań, aby praca z dzieckiem była dostosowana do jego zmieniających się potrzeb na każdym etapie rozwoju.

 Podczas pobytu w przedszkolu podopieczni uczestniczą w terapii indywidualnej, w zajęciach w parach oraz w zajęciach grupowych.
Stawiamy na budowanie wewnętrznej motywacji swoich podopiecznych, ich usamodzielnianie i naukę podejmowania inicjatywy.

zajmiemy się twoim dzieckiem z uwagą i troską !

zadbaj o rozwój swojego dziecka